Logo Logo
PARALEN SUS suspenzia, 100 ml
PARALEN SUS suspenzia, 100 ml
Krátky popis Dizajnový produkt PARALEN SUS suspenzia, 100 ml od výrobca Paralen u nás nájdete po zľave za 4.19 €
Obvyklá cena
  • 4,19
  • 6,99 €
  • 40 %
Výrobca/Značka
Paralen
EAN 8594739203426
Hodnotenie
Paracetamol, liečivo lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu Liek sa podáva: na zníženie horúčky pri chrípkových a iných horúčkovitých ochoreniach, pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr pri bolestiach hlavy, zubov (vrátane bolesti pri prerezávaní zúbkov) a pohybového ústrojenstva sprevádzajúcich chrípkové ochorenia Len po konzultácii s lekárom možno liek užívať pri neuralgii (bolesť pociťovaná pozdĺž nervu) a bolesti kĺbov a svalov, ktorá nie je príznakom chrípkového ochorenia Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Každý 1 ml suspenzie obsahuje 24 mg paracetamolu Deti od 3 mesiacov (s telesnou hmotnosťou vyššou ako 5 kg): Pri liečbe horúčky sa podáva jednotlivá dávka 10-15 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti Podáva sa podľa potreby v 6-hodinových intervaloch, interval možno skrátiť v prípade potreby na 4 hodiny, pričom sa nesmie prekročiť celková denná dávka Nepodávajú sa viac ako 4 dávky počas 24 hodín Celková denná dávka: -u detí do 6 rokov nesmie presiahnuť 60 mg/kg telesnej hmotnosti -u detí 6 - 12 rokov: s telesnou hmotnosťou 21-25 kg nesmie presiahnuť 1500 mg  s telesnou hmotnosťou 26-40 kg nesmie presiahnuť 2000 mg  Dávkovanie podľa veku dieťaťa je len orientačné, na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť dieťaťa Presná dávka sa určí pomocou tabuľky v SPC (časť 42) Dospievajúci vo veku 12-15 rokov (telesná hmotnosť 40-50 kg): Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu Maximálna denná dávka je 3000 mg paracetamolu Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou do 50 kg): Jednotlivá dávka predstavuje 500 mg paracetamolu Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu Dospievajúci nad 15 rokov a dospelí (s telesnou hmotnosťou viac ako 50 kg): Jednotlivá dávka predstavuje 500-1000 mg paracetamolu Maximálna denná dávka je 4000 mg paracetamolu Pacienti s poruchou funkcie obličiek a/alebo pečene: Pri ťažkaj poruche funkcie obličiek s hodnotami klírensu kreatinínu < 10 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 8 hodín Pri klírense kreatinínu 10-50 ml/min musí byť interval medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín Pacientom s poruchou funkcie pečene sa nemajú podávať maximálne dávky a interval medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín Dĺžka liečby: Bez konzultácie s lekárom nemá liečba presiahnuť 3 dni  Spôsob použitia Pred každým použitím sa má liekovka dôkladne pretrepať (cca 5 sekúnd) Na odmeranie presnej dávky slúži dávkovač s piestom, ktorý je súčasťou balenia lieku Odmerané množstvo suspenzie sa má zapiť dostatočným množstvom tekutiny Liek sa môže podávať nezávisle od jedla (ak sa v priebehu liečby objavia tráviace ťažkosti, liek sa má podávať spolu s jedlom) Použitie dávkovača s piestom: Liekovka je opatrená bezpečnostným uzáverom, ktorý bráni otvoreniu deťmi Otvorí sa tak, že sa uzáver stlačí pevne nadol a odskrutkuje proti smeru hodinových ručičiek Dávkovač sa zatlačí cez hrdlo liekovky do suspenzie Dávkovač sa naplní vytiahnutím piestu požadovaného množstva suspenzie podľa označenia na dávkovači (ml) Dávkovač sa vytiahne z hrdla liekovky Dieťaťu sa podáva suspenzia buď vložením konca dávkovača do úst a jemným tlakom na piest alebo vystreknutím suspenzie na lyžičku a podaním lyžičkou Ak je stanovená dávka väčšia ako 6 ml, odmeranie sa podľa potreby opakuje Po použití treba liekovku uzavrieť a dávkovač umyť teplou vodou a nechať vyschnúť Upozornenie Ak je to klinicky potrebné, paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva, avšak má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou  Počas krátkodobej liečby nie je potrebné prerušiť dojčenie za predpokladu starostlivého sledovania dojčaťa Ani pri dlhodobej liečbe paracetamolom neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky u dojčiat Liek je určený pre deti od 3 mesiacov a s minimálnou telesnou hmotnosťou 5 kg Neužívať súbežne ďalšie lieky obsahujúce paracetamol Nepiť alkohol Uchovávať pri teplote do 25 °C Čas použiteľnosti po 1 otvorení: 6 mesiacov Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 44) Účinné látkyparacetamol
Ďalšie produkty od výrobcu Paralen
Ďalšie produkty v kategórii Bolesť